Podatkomat | ul. Stargardzka 2-2A | 54-156 Wrocław | tel. +48 71 707 02 77

Pełna księgowość online


  Księgowość pełna dla Twojej firmy!

   

  Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych, jakie zachodzą z udziałem jego firmy. Status spółki kapitałowej, spółki komandytowej czy prowadzenie działalności w większym rozmiarze zmuszają cię do prowadzenia pełnej księgowości? Z biurem rachunkowym Podatkomat prowadzenie ksiąg rachunkowych (pełna księgowość) nie stanowi żadnego problemu! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, które są dostępne dzięki Internetowi, zaksięgujemy wszystkie operacje finansowe twojej firmy. To jeszcze nigdy nie było tak proste i przede wszystkim tanie! Dowiedz się wszystkiego o pełnej księgowości i sprawdź, jakie możliwości daje nowoczesna technologia.

  pełna księgowość online

  Co to jest pełna księgowość?

  Pełna księgowość, czyli księgi rachunkowe (księgi handlowe) to system ewidencji zdarzeń gospodarczych na kontach księgowych z zastosowaniem zasady podwójnego zapisu. Jest to znacznie bardziej skomplikowany rodzaj ewidencji księgowej, wymagający przy tym specjalistycznej wiedzy, w porównaniu z prowadzeniem podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Większość firm, w których nie funkcjonuje dział księgowy, zleca pełną księgowość do zewnętrznego biura rachunkowego. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również bezpieczne, ponieważ błędy w zakresie rozliczeń finansowych mogą kosztować bardzo dużo. Natomiast pełna księgowość online to dodatkowa wygoda, a także oszczędność czasu i pieniędzy. Po Twojej stronie leży wyłącznie wysyłanie dokumentów księgowych drogą elektroniczną. My księgujemy, wyliczamy podatki, sporządzamy deklaracje podatkowe i wysyłamy je do Urzędu Skarbowego. Dzięki pełnej księgowości online Ty masz dostęp do wszystkiego w jednym miejscu bez żadnych ograniczeń czasowych.

  Księgowość uproszczona – kiedy musisz przestać z niej korzystać na rzecz pełnej księgowości?

  Uproszczona rachunkowość to rozwiązanie przeznaczona szczególnie dla osób fizycznych oraz spółek osób fizycznych (spółek cywilnych, jawnych, partnerskich). Warunkiem skorzystania z tego rozwiązania jest kwota przychodu, uzyskanego za poprzedni rok, nie przekraczająca równowartości 2 milionów euro.

  Kiedy pełna księgowość staje się obowiązkiem? Po przekroczeniu wspomnianego progu należy zaprowadzić księgi rachunkowe bez względu na rodzaj prowadzonej działalności. Warto w tym miejscu dodać, że spółki kapitałowe i komandytowe muszą prowadzić księgi rachunkowe niezależnie od osiąganego przychodu.

  Spółka z o.o. – pełna księgowość to Twój obowiązek

  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to forma prowadzenia działalności gospodarczej, która niesie ze sobą znacznie bardziej złożone działania finansowe, rachunkowe oraz prawne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obowiązek prowadzenia pełnej księgowości dotyczy każdej spółki z o. o. bez względu na wysokość przychodów. Oprócz spółek z ograniczoną odpowiedzialnością pełną księgowość prowadzić muszą także inne spółki kapitałowe prawa handlowego (spółki akcyjne), spółki komandytowe oraz komandytowo-akcyjne. Na szczęście istnieje możliwość prowadzenia księgowości spółki z o. o. online.

  Pełna księgowość – kto jeszcze musi ją prowadzić?

  Prowadzenie pełnej księgowości jest obowiązkiem każdej osoby prawnej, w tym organizacji NGO (fundacji i stowarzyszeń). Ze względu jednak na specyfikę działalności statutowej i jej odmienność od działalności gospodarczej oraz szczególne wymogi sprawozdawcze, system rachunkowości organizacji pozarządowych NGO musi spełniać określone warunki i zaspokajać szczególne potrzeby informacyjne.

  prowadzenie dzienników księgowych i ewidencji

  Na czym polega pełna księgowość?

  Prowadzenie ksiąg rachunkowych (handlowych) obejmuje czynności uwzględniające m.in. księgowość finansową, wyliczanie kwot zaliczek na podatki, przygotowywanie sprawozdań finansowych, sporządzanie raportów oraz stałą współpracę z biegłym rewidentem w trakcie przeprowadzanego audytu poprawności przygotowanych sprawozdań – o ile jest taki obowiązek. Księgi handlowe to skomplikowane dokumenty, których prowadzenie przerasta możliwości wielu przedsiębiorców, dlatego niemal każdy, kto nie posiada własnego działu księgowości, do prowadzenia ksiąg rachunkowych wynajmuje biuro rachunkowe, które może również zająć się pełną księgowością firmy w formie online.

  Dowiedz się, co wchodzi w skład ksiąg rachunkowych

  Księgi rachunkowe są źródłem informacji o skutkach finansowych operacji gospodarczych i działań statutowych podmiotu zobowiązanego do ich prowadzenia. Dostarczają one informacji nie tylko o dochodach, przychodach i kosztach, ale również o gospodarce kasowej, magazynowej, środkach trwałych i kapitałach. Prowadzenie ksiąg wymaga specjalistycznej wiedzy, skrupulatności i restrykcyjnego przestrzegania terminów. W skład ksiąg rachunkowych wchodzą:

  • dzienniki,
  • księga główna,
  • księgi pomocnicze,
  • zestawienia obrotów oraz kont ksiąg głównej i pomocniczych,
  • inwentarz aktywów i pasywów.

  Dlaczego warto korzystać z usług biur rachunkowych?

  Prowadzenie ksiąg rachunkowych jest bardzo skomplikowane i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia w rachunkowości. Dużym atutem dla firm oraz oszczędnością czasu jest również możliwość prowadzenia pełnej księgowości online.

  Pełna księgowość online – skorzystaj z internetowego biura rachunkowego

  Podatkomat to biuro rachunkowe, które prowadzi również pełną księgowość online. Ten rodzaj usług rachunkowych przynosi wiele korzyści. Automatyczne funkcje, regularne raporty i program do faktur sprawią, że pełna księgowość online, prowadzona przez Internet nie przysporzy Ci żadnych problemów. Intuicyjne oprogramowanie i łatwy dostęp do twoich dokumentów pozwolą ci być na bieżąco ze swoimi finansami. W razie potrzeby, zawsze możesz zwrócić się do swojego indywidualnego opiekuna po brakujące informacje, pomoc lub wsparcie. Zyskujemy coraz większe rzesze zadowolonych klientów, ponieważ nasza nowoczesna usługa prowadzenia pełnej księgowości online, w połączeniu z profesjonalną wiedzą, daje przedsiębiorcom i organizacjom komfort pozwalający na skupienie się na ich podstawowej działalności.

  • Pliki JPK – generowane przez oprogramowanie, z którego korzystamy, są dostosowane do najnowszych wymagań Ministerstwa Finansów.
  • Niższe koszty – cennik usług pełnej księgowości online jest znacznie korzystniejszy niż stacjonarna obsługa księgowa.
  • Jeden kompleksowy program do współpracy z biurem – wszystkie faktury, wyciągi bankowe oraz niezbędne dokumenty dotyczące twojej działalności przekażesz nam przy użyciu programu online, do którego dostęp dostaniesz zaraz po rozpoczęciu współpracy z naszym biurem, prowadzącym dla Ciebie pełną księgowość online.
  • Dostęp do systemu przez nieograniczony czas – dzięki elektronicznemu repozytorium dokumentów wgląd w swoje dokumenty masz przez cały czas i w każdym miejscu, w którym jest dostęp do Internetu. W znacznym stopniu ułatwia to zarządzanie firmą i pomaga lepiej zorganizować swoją pracę.
  • Archiwizacja wszystkich dokumentów – dzięki księgowości internetowej, wszystkie Twoje dokumenty archiwizowane są na bieżąco.

  oszczędzanie - niskie koszty

  Pełna księgowość Wrocław – poznaj ofertę Podatkomatu

  Podatkomat to biuro rachunkowe we Wrocławiu, które oferuje nie tylko stacjonarne usługi – prowadzimy również pełną księgowość online. Przeprowadzimy dla Ciebie wszystkie wymagane przepisami czynności związane z zeznaniami podatkowymi oraz ewidencjonowaniem operacji finansowych. Wystawianie faktur i księgowanie dokumentów nigdy nie było takie proste. Jakie usługi zapewniamy w ramach prowadzenia księgowości pełnej?

  • Prowadzenie dzienników księgowych.
  • Prowadzenie kont księgi głównej.
  • Prowadzenie kont ksiąg pomocniczych.
  • Sporządzanie zestawień obrotów i sald kont księgi głównej i ksiąg pomocniczych.
  • Prowadzenie ewidencji VAT.
  • Sporządzanie i wysyłanie deklaracji podatkowych.
  • Sporządzanie rocznych i śródrocznych sprawozdań finansowych.
  • Nieustanna gotowość do udzielania pomocy w celu zadowolenia naszych klientów.

  FAQ – najczęściej zadawane pytania

  Na czym polega pełna księgowość?

  Prowadzenie ksiąg rachunkowych (handlowych), czyli pełna księgowość, obejmuje czynności uwzględniające m.in. księgowość finansową, wyliczanie kwot zaliczek na podatki, przygotowywanie sprawozdań finansowych, sporządzanie raportów oraz stałą współpracę z biegłym rewidentem w trakcie przeprowadzanego audytu poprawności przygotowanych sprawozdań – o ile jest taki obowiązek. Księgi handlowe to skomplikowany system ewidencji zdarzeń gospodarczych, których prowadzenie przerasta możliwości wielu przedsiębiorców, dlatego niemal każdy, kto nie posiada własnego działu księgowości, prowadzenie ksiąg rachunkowych zleca biuru rachunkowemu, również w formie prowadzenia księgowości online.

  Kiedy pełna księgowość to obowiązek?

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obowiązek prowadzenia pełnej księgowości dotyczy każdej spółki kapitałowej (spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek akcyjnych) bez względu na wysokość przychodów. Oprócz tego pełną księgowość prowadzić muszą także spółki komandytowe oraz komandytowo-akcyjne. Pozostałe spółki osobowe i osoby fizyczne zobowiązane są do prowadzenia ksiąg handlowych w przypadku, gdy w poprzednim roku obrotowym przychody netto związane z działalnością przekroczyły równowartości 2 milionów euro

  Kiedy muszę przejść na pełną księgowość?

  Uproszczona rachunkowość to rozwiązanie przeznaczona dla osób fizycznych oraz spółek osób fizycznych (spółek cywilnych, jawnych, partnerskich). Warunkiem skorzystania z tego rozwiązania jest kwota przychodu, uzyskanego za poprzedni rok, nie przekraczająca równowartości 2 milionów euro. Po przekroczeniu wspomnianego progu należy zaprowadzić księgi rachunkowe bez względu na rodzaj prowadzonej działalności.

  Co wchodzi w skład ksiąg rachunkowych?

  W skład ksiąg rachunkowych wchodzą:

  • dzienniki,
  • księga główna,
  • księgi pomocnicze,
  • zestawienia obrotów oraz kont ksiąg głównej i pomocniczych,
  • inwentarz aktywów i pasywów.

  Czy sam mogę prowadzić księgi rachunkowe?

  Prowadzenie ksiąg rachunkowych jest bardzo skomplikowane i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia w rachunkowości. Zdecydowanie odradzamy takie rozwiązanie. Skorzystanie z usług biura rachunkowego online i usługi pełnej księgowości online, to nie tylko oszczędność czasu, ale gwarancja, że rozliczenie finansowe będzie przeprowadzone zgodnie ze wszystkimi standardami i bez żadnych nieprawidłowości.

  Na czym polega pełna księgowość online?

  Pełna księgowość online to usługa obejmująca prowadzenie ksiąg rachunkowych:

  • Prowadzenie dzienników księgowych
  • Prowadzenie kont księgi głównej
  • Prowadzenie kont ksiąg pomocniczych
  • Sporządzanie zestawień obrotów i sald kont księgi głównej i ksiąg pomocniczych
  • Prowadzenie ewidencji VAT
  • Prowadzenie ewidencji majątku trwałego
  • Sporządzanie i wysyłanie deklaracji podatkowych
  • Sporządzanie rocznych i śródrocznych sprawozdań finansowych

  Usługa księgowości internetowej obejmuje również dostęp do aplikacji służącej do komunikacji na linii biuro rachunkowe – klient, które umożliwia:

  • Dostęp do elektronicznego repozytorium dokumentów
  • Wystawianie faktur
  • Przygotowywanie przelewów
  • Monitorowanie spływu należności i zapłaty zobowiązań
  • Prowadzenie obrotu gotówkowego (raporty kasowe)
  • Przekazywanie informacji o kwotach podatków i składek do zapłaty.