Podatkomat | ul. Stargardzka 2-2A | 54-156 Wrocław | tel. +48 71 707 02 77

Pełna księgowość online

Obroty lub status Twojej firmy zmuszają Cię do skomplikowania działania przedsiębiorstwa pełną księgowością? Z biurem rachunkowym Podatkomat wcale nie oznacza to problemów! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, które są dostępne dzięki Internetowi, zaksięgujemy wszystkie operacje finansowe Twojej firmy. To jeszcze nigdy nie było tak proste i przede wszystkim tanie! Dowiedz się wszystkiego o pełnej księgowości i sprawdź, jakie możliwości możemy wykorzystać, by zaksięgować Twoje faktury oraz inne niezbędne dokumenty.

Co to jest pełna księgowość?

Pełna księgowość to obowiązek znacznie bardziej skomplikowany wymagający niż prowadzenie księgi przychodów i rozchodów.  Większość firm, w których nie funkcjonuje dział księgowy, zleca pełną księgowość do zewnętrznego biura rachunkowego. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również bezpieczne, ponieważ błędy w zakresie zeznań finansowych mogą kosztować bardzo dużo. Natomiast pełna księgowość online to dodatkowa wygoda, a także oszczędność czasu i pieniędzy. Po Twojej stronie leży wyłącznie wysyłanie dokumentów księgowych droga elektroniczną. My wypełniamy je i wysyłamy do Urzędu Skarbowego, a Ty masz dostęp do wszystkiego w jednym miejscu bez żadnych ograniczeń czasowych.

Spółka z o.o. – pełna księgowość to Twój obowiązek

Spółka z o graniczoną odpowiedzialnością to forma prowadzenia działalności gospodarczej, która niesie ze sobą znacznie bardziej złożone działania finansowe, rachunkowe oraz prawne. W związku z tym obowiązek prowadzenia pełnej księgowości dotyczy każdej spółki z o. o. bez względu na wysokość przychodów. Oprócz spółek z ograniczoną odpowiedzialnością pełną księgowość prowadzić muszą także inne spółki kapitałowe prawa handlowego, czyli spółki akcyjne.

Do prowadzenie pełnej księgowości zobowiązujesz się również w momencie założenia spółki osobowej prawa handlowego – mowa tu o spółkach komandytowych oraz komandytowo-akcyjnych.

 

Pełna księgowość

 

Pełna księgowość – kto jeszcze musi ją prowadzić?

Jeśli natomiast jesteś przedsiębiorcą, który prowadzi działalność w formie spółki cywilnej, jawnej lub partnerskiej, wówczas możliwe jest korzystanie z innych form księgowania finansów – księgowości uproszczonej. Kiedy możesz sobie na to pozwolić, a kiedy jesteś zmuszony do prowadzenie księgowości pełnej?

Jeśli powadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub jedną w wymienionych form spółek, wówczas na pełną księgowość musisz przejść w przypadku, gdy ogólny przychód netto w zamkniętym, minionym roku rozliczeniowym przekroczył granicę 2 000 000 euro (przeliczone na złotówki po kursie Narodowego Banku Polskiego z dnia 1 października roku poprzedzającego rok rozliczeniowy, w czasie którego obowiązuje przedsiębiorcę pełna księgowość).

Kwota ta jest limitem dla prowadzenia księgowości uproszczonej. Kwota ta została ustalona według przepisów, które weszły w życie w 2018 roku. Wraz z nadejściem 2019 roku zmiany w tej kwestii nie zaszły. Jednakże zmienił się kurs euro w Narodowym Banku Polskim, dlatego kwoty w PLN mogą się różnić.

Na czym polega pełna księgowość?

Prowadzenie ksiąg rachunkowych (handlowych) obejmuje czynności uwzględniające m.in. księgowość finansową, wyliczanie kwot zaliczek na podatki, przygotowywanie sprawozdań finansowych, sporządzanie raportów oraz stałą współpracę z biegłym rewidentem w trakcie przeprowadzanego audytu poprawności przygotowanych sprawozdań – o ile jest taki obowiązek.

Dowiedz się, co wchodzi w skład ksiąg rachunkowych

Księgi rachunkowe są źródłem informacji o skutkach finansowych operacji gospodarczych i działań statutowych podmiotu zobowiązanego do ich prowadzenia. Dostarczają one informacji nie tylko o dochodach, przychodach i kosztach, ale również o gospodarce kasowej, magazynowej, środkach trwałych i kapitałach. Prowadzenie ksiąg wymaga specjalistycznej wiedzy, skrupulatności i restrykcyjnego przestrzegania terminów. W skład ksiąg rachunkowych wchodzą:

  • dzienniki,
  • księga główna,
  • księgi pomocnicze,
  • zestawienia obrotów oraz kont ksiąg głównej i pomocniczych,
  • inwentarz aktywów i pasywów.

pełna księgowość online

 

Pełna księgowość online – skorzystaj z internetowego biura rachunkowego

Podatkomat to biuro rachunkowe, które obok tradycyjnych usług księgowych prowadzi również pełną księgowość online. Ten rodzaj usług rachunkowych przynosi wiele korzyści. Automatyczne funkcje, regularne raporty i program do faktur sprawią, że pełna księgowość online nie przysporzy Ci żadnych problemów. Intuicyjne oprogramowanie i łatwy dostęp do swoich dokumentów pozwolą Ci być na bieżąco ze swoimi rachunkami. W razie potrzeby, zawsze możesz zwrócić się do naszej obsługi po brakujące informacje, pomoc lub wsparcie. Zyskujemy coraz większe rzesze zadowolonych klientów, ponieważ nasz program księgowy niesie wiele wymiernych korzyści.

  • Pliki JPK – Twoje rachunkowe zeznania będą dostosowane do najnowszych wymagań Ministerstwa Finansów.
  • Niższe koszty – cennik usług pełnej księgowości online jest znacznie korzystniejszy niż stacjonarna obsługa księgowa.
  • Jeden kompleksowy program do księgowości – wszystkie faktury, deklaracje podatkowe, składki ZUS oraz niezbędne dokumenty dotyczące płatności przekażesz nam przy użyciu programu online, do którego dostęp dostaniesz zaraz po rozpoczęciu współpracy z naszym biurem.
  • Dostęp do systemy przez nieograniczony czas – dzięki elektronicznej komunikacji z naszymi specjalistami wgląd w swoje dokumenty masz przez cały czas i w każdym miejscu, w którym jest dostęp do Internetu. W znacznym stopniu ułatwia to zarządzanie firmą i pomaga lepiej zorganizować swoją pracę.
  • Archiwizacja wszystkich dokumentów – wszystkie Twoje dokumenty archiwizowane są na przypisanym do Ciebie koncie.

Pełna księgowość Wrocław – poznaj ofertę Podatkomatu

Podatkomat to biuro rachunkowe we Wrocławiu, które oferuje nie tylko stacjonarne usługi – prowadzimy również pełną księgowość online. Przeprowadzimy dla Ciebie wszystkie wymagane przepisami czynności związane z zeznaniami podatkowymi oraz ewidencjonowaniem operacji finansowych. Wystawianie faktur i księgowanie dokumentów nigdy nie było takie proste. Jakie usługi zapewniamy w ramach prowadzenia księgowości pełnej?

  • Prowadzenie dzienników księgowych.
  • Prowadzenie kont księgi głównej.
  • Prowadzenie kont ksiąg pomocniczych.
  • Sporządzanie zestawień obrotów i sald kont księgi głównej i ksiąg pomocniczych.
  • Prowadzenie ewidencji VAT.
  • Sporządzanie i wysyłanie deklaracji podatkowych.
  • Sporządzanie rocznych i śródrocznych sprawozdań finansowych.
  • Nieustanna gotowość do udzielania pomocy w celu zadowolenia naszych klientów.