Podatkomat | ul. Stargardzka 2-2A | 54-156 Wrocław | tel. +48 71 707 02 77

Księgowość małych i średnich przedsiębiorstw

Księgowość w małej firmie

Serwis Podatkomat został stworzony w celu usprawnienia, udoskonalenia i przyspieszenia obsługi rachunkowej przedsiębiorców przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Prowadzenie księgowości w naszej firmie nastawione jest na pełną automatyzację procesu rozliczeń. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą skupić się na prowadzeniu swojej działalności gospodarczej, zostawiając księgowość w rękach naszej firmy. Świadczymy profesjonalne usługi księgowe, wykorzystując interaktywne i nowoczesne rozwiązania. Nasz serwis gwarantuje pełne wsparcie, o każdej porze i w każdej sytuacji – niezależnie od zakresu usług, które wybierzesz dla siebie i swojej firmy. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z naszej oferty i na czym polega księgowość uproszczona.

Na czym polega księgowość w małej firmie?

Księgowość uproszczona to wszystkie czynności w kontekście prowadzenia ewidencji finansów firmy, dzięki którym przedsiębiorstwo może wyliczyć wysokość swoich podatków. Księgowość taka opiera się głównie na prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencji VAT. Należy pamiętać, że KPiR dotyczy przedsiębiorców, którzy wybrali opodatkowanie według skali podatkowej lub obowiązuje ich podatek liniowy. Ewidencja odnosi się do prowadzenia rejestru sprzedaży oraz zakupów, w których należy uwzględnić podatek VAT. Te wykazy stanowią podstawę do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Prowadzenie księgowości uproszczonej przeznaczone jest dla osoby fizycznej i małej firmy (w rozumieniu spółek cywilnych i jawnych osób fizycznych oraz spółek partnerskich). Warunkiem jest jednak to, aby przychody netto związane ze wszystkimi operacjami finansowymi działalności za poprzedni rok obrotowy, nie przekraczały równowartości 2 milionów euro. Podatkomat oferuje zarówno usługi księgowości uproszczonej, jak i pełnej, która przeznaczona jest dla większych przedsiębiorstw.

 

księgowość małych i średnich przedsiębiorstw

 

Księgowość uproszczona z Podatkomatem

Podatkomat sprawi, że będziesz spokojny o swoją firmę. Nasz zespół składa się z ekspertów, dla których księgowość to codzienność. Program naszego biura skupia się na pełnej pomocy rachunkowej dla małej firmy. Oprócz wspomnianej księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencji VAT, oferujemy szeroki zakres usług rachunkowych. Podczas współpracy zaoferujemy Ci pomoc, m.in. w:

  • rejestrze VAT,
  • odprowadzaniu składek ZUS,
  • ewidencji środków trwałych,
  • prowadzeniu karty podatkowej,
  • prowadzeniu ewidencji ryczałtu.

Program rachunkowości z Podatkomatem jest idealną opcją dla osób prowadzących firmę, ze względu na profesjonalne doradztwo oraz automatyzację realizowanych usług. Z naszą ofertą niestraszne będą Ci składki ZUS oraz formy opodatkowania. Nasz zespół odpowie również na wszelkie pytania np. odnośnie przejścia na ryczałt ewidencjonowany. Twoje zadania kończą się na przesłaniu dokumentów – resztę zostaw nam.

Księgowość prowadzona online

Prowadzenie księgowości w Podatkomacie odbywa się drogą elektroniczną. Dzięki temu nie musisz przyjeżdżać co chwilę z garścią dokumentów do Twoich księgowych. Księgowość online jest nie tylko wygodna, ale również opłacalna. Firmy, które korzystają z tradycyjnych usług biur rachunkowych, rozliczane są na podstawie liczby dokumentów. Podatkomat oferuje stały abonament dla Ciebie, w którym określona jest liczba dokumentów. Dla małej firmy przygotowane są dwa plany (księgowość uproszczona). Wybierz taki, który będzie spełniać Twoje zapotrzebowanie na liczbę faktur – dzięki temu z góry będziesz wiedzieć ile zapłacisz. Bez przykrych niespodzianek, w przypadku gdy w danym miesiącu Twoja firma wygeneruje większą ilość faktur. Dzięki nam zaoszczędzisz również na zatrudnieniu osób odpowiedzialnych za płace i księgowość – niesie to ze sobą o wiele większe koszty, niż korzystanie z naszego abonamentu.

Zalety korzystania z Podatkomatu

Naszą misją jest pomoc w prowadzeniu firmy, tak aby przedsiębiorca mógł w szybki i sprawny sposób uporać się ze wszystkimi kwestiami finansowymi przedsiębiorstwa. Nasz serwis jest przejrzysty i intuicyjny, dzięki temu księgowość nie stanowi żadnego problemu. Dostęp do programu księgowego jest idealny dla osób, które nie są biegłe w rachunkach i rozliczeniach. Krok po kroku prześlij wszystkie dokumenty oraz miej je na podglądzie przez cały czas. Dodatkowo, jako nasz Klient, otrzymasz od nas program do prowadzenia dokumentacji kasowej oraz fakturowania. Dzięki profesjonalnemu doradztwu, nie musisz martwić się o potencjalny błąd w rozliczeniach – nasi księgowi wszystkim się zajmą, a w razie pytań chętnie doradzą Ci, jakie rozwiązanie jest odpowiednie dla Twojej firmy.

Podatkomat – doświadczenie i gwarancja jakości

Usługi księgowe wykonywane są przez biuro rachunkowe, prowadzone przez ENTERCO sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, która jest właścicielem serwisu Podatkomat. Naszymi partnerami są m.in. Saldeo, DotPay czy Comarch, który posiada moduł CRM, dzięki któremu planujemy wszelkie działania wobec Klientów z najwyższą dokładnością. Dzięki takiej współpracy, nasz program gwarantuje najwyższą jakość usług dla naszych klientów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług księgowych, rachunkowych, a także w doradztwie finansowym. Dzięki naszej wykwalifikowanej kadrze, nie musisz martwić się o rozliczenia z ZUS. Rozpoczynając współpracę z naszą firmą, zyskujesz gwarancję jakości – dysponujemy wszelkimi uprawnieniami do prowadzenia usług rachunkowych i księgowych oraz posiadamy ubezpieczenie OC.

Stawiamy na bezpieczeństwo

Podczas logowania Twoje dane są odpowiednio szyfrowane. Wszystko to dzięki naszemu systemowi, który ma na uwadze bezpieczeństwo informacji o Tobie oraz o Twojej firmie. Jeszcze parę lat temu osoba, która musiała się rozliczyć, potrzebowała mieć program na komputerze, a dane były przenoszone na płytach. Niosło to ze sobą ryzyko utraty danych, np. w przypadku awarii komputera. Podatkomat przetrzymuje wszystkie pliki w tzw. chmurze. Jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie – faktury znajdują się na serwerze. Nie martw się o utratę danych – rozwiązanie to umożliwia Ci wykonanie kopii zapasowej, dzięki czemu zabezpieczysz dokumenty swojej firmy.

Dostępność przez cały czas

Jako nasz Klient, masz dostęp do swoich faktur o każdej porze. Kontroluj swoje dokumenty i miej wgląd w sytuację finansową przedsiębiorstwa przez cały czas. Biuro rachunkowe online umożliwia korzystanie ze swoich usług tam, gdzie masz dostęp do internetu. Nieważne czy jesteś w domu czy na wyjeździe – Podatkomat będzie dostępny dla Ciebie zawsze.

 

PERFEKCJA

Policzymy twoje podatki i wykonamy inne zestawienia księgowe dokładnie oraz zgodnie z przepisami. Wysoka jakość naszych usług i zadowolenie klientów są naszym priorytetem.

BEZPIECZEŃSTWO

Twoje dane są bezpieczne, połączenia internetowe szyfrowane. Posiadamy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

OSZCZĘDNOŚĆ

Oszczędzasz czas i pieniądze. Nie musisz tracić czasu na dowiezienie dokumentów do biura rachunkowego, po prostu wysyłasz skany przez internet. Nasze ceny są konkurencyjne.

WYGODA

Dostęp do repozytorium dokumentów w chmurze, fakturowanie, informacje o składkach i podatkach są dostępne w „chmurze”.