Podatkomat | ul. Stargardzka 2-2A | 54-156 Wrocław | tel. +48 71 707 02 77

Usługi księgowe online | Wrocław

Usługi księgowe dla firm

Naszą misją jest pomoc przedsiębiorcom oraz organizacjom NGO w prowadzeniu działalności gospodarczej. Nasze doświadczenie w zakresie doradztwa księgowego sprawia, że nasze usługi spełnią wymagania każdej firmy niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności oraz wielkości obrotów. Oferta biura rachunkowego online Podatkomat zawiera nie tylko usługi księgowe, ale również kadrowo-płacowe. Wypełnimy za Ciebie wszystkie obowiązki wobec Urzędu Skarbowego oraz Twoich pracowników.

Biuro rachunkowe Podatkomat – do kogo kierujemy nasze usługi?

Każdy przedsiębiorca, spółka lub organizacja NGO zobowiązany jest do prowadzenia księgowości w określonej formie. Obowiązek ten definiuje ustawa o rachunkowości, która mówi, że księgowość prowadzić muszą wszystkie organizacje posiadające osobowość prawną, a także stowarzyszenia zwykłe, które osobowości prawnej nie posiadają. Wszystkie te podmioty figurują w Krajowym Rejestrze Sądowym. Nasze usługi oferujemy zatem do wszystkich firm, spółek i stowarzyszeń, bowiem każdy z tych podmiotów ma obowiązek ewidencjonować swoje przychody i rozliczać się z podatku.

Przekonaj się, dlaczego do rozliczania podatkowych należności swojej działalności gospodarczej warto wybrać nasze usługi księgowe. Poznaj wszystkie zalety korzystania z obsługi biura rachunkowego Podatkomat, które wyręczy Cię nie tylko w ewidencji podatkowej, ale również w obowiązkach kadrowo-płacowych.

 

księgowość online

 

Nasze usługi księgowe to sposób na oszczędność pieniędzy

Utrzymanie własnego działu księgowości jest ogromnym kosztem. Kompleksowe usługi biura rachunkowego z pewnością okażą się niższe, szczególnie jeśli doradztwo podatkowe i obsługa odbywają się online. Wówczas oferta w zakresie usług podatkowych jest najkorzystniejsza. Dlatego, jeśli nie chcesz przeznaczać bardzo dużych kwot na utrzymanie własnego działu księgowości lub prowadzić jej samodzielnie, co wiązałoby się z ryzykiem popełnienia bardzo kosztownych błędów, skorzystaj z naszych usług księgowych stacjonarnych lub online.

Biuro rachunkowe Podatkomat – oszczędność czasu

Jeśli zdecydujesz się na usługi księgowe online, wówczas będziesz mieć natychmiastowy i nieograniczony dostęp do wszystkich faktur i innych dokumentów podatkowych swojej firmy. Dostęp do plików otrzymasz wraz ze swoją chmurą, w której nasi specjaliści będą przechowywać wszystkie rozliczone dokumenty. Zapomnij o wizytach u księgowej lub wysłaniu faktur pocztą. Teraz wszystkie dokumenty wrzucisz do systemu po prosty zalogowaniu się.

Usługi księgowe Wrocław – co znajdziesz w ofercie Podatkomatu?

W zależności od charakteru Twojego przedsiębiorstwa oferujemy Ci prowadzenie tradycyjnych, stacjonarnych usług księgowych, a także prowadzenie księgowości internetowej. Biorą pod uwagę Twoje potrzeby, przygotowaliśmy ofertę dla wszystkich podmiotów, które są zobowiązane do prowadzenia księgowości.

Prowadzenie księgowości uproszczonej

Ten rodzaj księgowości prowadzą przedsiębiorstwa, których przychód netto za poprzedni rok podatkowy wyniósł mniej niż 2 000 000 euro. W ramach tych usług nasi specjaliści wykonają dla Ciebie następujące czynności rachunkowe.

• Ewidencjonowanie VAT. W ramach tej czynności prowadzimy pełen rejestr zakupów i sprzedaży, uwzględniając wartości VAT-u. Sporządzimy również dla Ciebie deklarację VAT i wyślemy ją do Urzędu Skarbowego.

• Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Sporządzimy dla Ciebie

• Prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Szczegółowa ewidencja operacji finansowych oraz podatkowych jest bardzo trudna, dlatego wymaga zaangażowania specjalisty.

Prowadzenie księgowości pełnej

Pełna księgowość polega na prowadzenie ksiąg rachunkowych (nazywanych również księgami handlowymi). Prowadzić ją muszą podmioty gospodarcze, których przychód netto za miniony rok rozliczeniowy przekroczył 2 000 000 euro. W skład ksiąg rachunkowych wchodzą dzienniki, księga główna, księgi pomocnicze, zestawienia obrotów księgi głównej oraz ksiąg pomocniczych, a także inwentarz pasywów i aktywów firmy. Pełna księgowość jest też obowiązkiem dla spółek kapitałowych bez względu na wysokość ich przychodu.

Księgi rachunkowe dają informacje nie tylko dotyczące przychodów i rozchodów, ale również o prowadzeniu polityki finansowej przez przedsiębiorcę. Dlatego jej prowadzenie wymaga szczegółowej wiedzy, doskonałej znajomości przepisów i dokładności.

usługi księgowe

Księgowość NGO

Fundacje i stowarzyszenia nierzadko notują bardzo małe przychody lub działają całkowicie non-profit. Dlatego utrzymanie działu księgowości byłoby dla wielu zbyt dużym obciążeniem finansowym, a nawet zadaniem niemożliwym do wykonania. W związku z tym w naszej ofercie znajdują się również usługi księgowe dla NGO. Podmioty NGO według przepisów mogą prowadzić znacznie uproszczoną księgowość. Biuro rachunkowe Podatkomat oferuje bardzo sprawne i tanie usługi, które nie nadwyrężą budżetu organizacji pozarządowych.

Tradycyjnie czy online?

Idąc za postępem oraz oczekiwaniami nowoczesnych klientów, obok tradycyjnej księgowości prowadzimy również usługi księgowe online. Dla wielu przedsiębiorców są one znacznie wygodniejszą formą, ponieważ wszystkie dokumenty można wysłać i odebrać od nas drogą elektroniczną. Dostęp do nich jest w żaden sposób nieograniczony. Księgowość online to również rozwiązanie, które niesie ze sobą oszczędności. Oferta usług online jest tańsza, ponieważ sposób ten generuje znacznie niższe koszty.